włoskie jedzenie Kraków

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy typ gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście próbują mniej znane dania obiadowe – tortellini, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją należy przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy restauracja korzysta z włoskich składników, czy w karcie można znaleźć również nie tak typowe potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz potrawy z wielu zakątków Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy prawdziwy smak Włoch.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, co nie zmienia tego, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może ignorować wina. Posiłek bez wyjątku musi zawierać również trunek. Lampka czerwonego wina to przy włoskim posiłku reguła. jedzenie w Krakowie Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi oraz pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać szeroką kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie podać nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film


Dodaj komentarz