Italian Cuisine Krakow

Wyjątkowa kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród wielu alternatyw, które oferuje europejska sztuka kulinarna na główną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń oraz spora porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi kuchnia włoska, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe włoskie potrawy

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi gotują pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. kuchnia włoska w Krakowie Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też risotto, tortellini, minestrone oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film


Dodaj komentarz